η 5η Αγωνιστική …

Ν.Ο. Πατρών-Π.Α.Ο.Κ.  03-06

… δύσκολη και επεισοδιακή νίκη πήρε ο ΠΑΟΚ μέσα στην έδρα του ΝΟ Πατρών με 6-3, στο ένα από τα τρία ματς που έκλεισαν την αυλαία της 5ης αγωνιστικής.

Ο «δικέφαλος του βορρά» βρέθηκε να παίζει για 4 λεπτά με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Γ. Κατσουλάκη και ενώ το σκορ ήταν 3-2 υπέρ του, αλλά ο ΝΟΠ το μόνο που κατάφερε ήταν να ισοφαρίσει σε 3-3.

Γ. Κατρουζανάκης

Ο ΠΑΟΚ στη τελευταία περίοδο σημείωσε τρία τέρματα και κέρδισε τον αγώνα, έχοντας μάλιστα άλλες δύο αποβολές!

Τα οκτάλεπτα: 0-0, 1-2, 2-1, 0-3

ΝΟΠ (Σελετόπουλος): Γκίμπαν 1, Κολόμβος 1, Χρόσικ 1.

ΠΑΟΚ (Βενετόπουλος): Κατρουζανάκης 3, Χατζηκυριακάκης 2, Γκέργκελι 1.

(Photo: Action Images)

• Λάρισα-Ποσειδώνας Ιλισίων 07-05

Τα οκτάλεπτα: 3-0, 2-2, 1-2, 1-1.

Λάρισα (Τρούμπιτς): Αληχανίδης 5, Χατζηδάκης 2

Ποσειδώνας Ιλ. (Κεχαγιάς): Μπουρνάζος 2, Βαρδαραμάτος 1, Στεργιόπουλος 1, Βαφειάδης 1.